Назвіть основні завдання антивірусних програм. З якими антивірусними програмами ви працювали

Основні завдання антивірусних програм

 

Антивірусна програма (антивірус) — програма для виявлення і видалення комп'ютерних вірусів і інших шкідливих програм, запобігання їх розповсюдженню, а також відновлення файлів програмного забезпечення інфікованого ними.

Перші, найбільш прості антивірусні програми з'явилися майже відразу після появи вірусів. Зараз розробкою антивірусів займаються крупні компанії. Як і у творців вірусів, в цій сфері також сформувалися оригінальні прийоми - але вже для пошуку і боротьби з вірусами. Сучасні антивірусні програми можуть виявляти десятки тисяч вірусів.

Основні завдання сучасних антивірусних програм:

  • Сканування файлів і програм в режимі реального часу.

  • Сканування комп'ютера на вимогу.

  • Сканування інтернет-трафіку.

  • Сканування електронної пошти.

  • Захист від атак ворожих веб-вузлів.

  • Відновлення пошкоджених файлів (лікування).

В лютому 2010 року корпорація Майкрософт для України випустила власний потужний антивірусний продукт -  Microsoft Security Essentials, який є логічним продовженням і розширенням програми захисту даних  Windows Defender.

Особливістю антивірусу Microsoft Security Essentials є повна його безкоштовність для користувачів ліцензійної операційної системи, - тобто безплатний антивірус для windows 7 та інших версій систем Microsoft Windows!

Антивірус від Майкрософт можна завантажити і встановити абсолютно безкоштовно з офіційного веб-сайту - розділ безкоштовного антивіруса: Microsoft Security Essentials.

Окрім безкоштовного антивіруса Microsoft Security Essentials для операційних систем від Майкрософт існує безліч інших спеціалізованих антивірусних рішень.

Використання антивірусних програм в органах державної влади України відбувається з урахуванням наявності експертного висновку Центру Антивірусного Захисту Інформації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Переглянути засоби антивірусного захисту інформації, на які є експертний висновок Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України можна на загальнодоступній веб-сторінці проекту: Сервер "Д" - ЦАЗІ Центр Антивірусного Захисту Інформації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України https://www.cazi.dsszzi.gov.ua/list/

 

Стаття з сайту ESET NOD32 -http://www.esetnod32.ru/products/compare.php

Антивирус ESET NOD32 обеспечивает защиту от вирусов, троянских программ, червей, рекламного ПО, шпионских программ, фишинг-атак, руткитов. Продукт не требователен к системным ресурсам, поэтому его можно установить практически на любой компьютер, не беспокоясь об общей производительности системы.

Какой антивирус лучше?

Используя приведенную ниже таблицу, можно сравнить антивирусное программное обеспечение, и попытаться понять, которое из них обеспечивает необходимую защиту. Исследование показывает, что антивирус ESET NOD32 находиться на должном уровне с такими признанными брендами, как - Symantec, McAfee, и Trend Micro - как в отношении уровня защиты, так и работы программного обеспечения.

  NOD32 Symantec McAfee Trend Kaspersky DrWeb
Комплексная защита            
Общий уровень обнаружения вирусов (по версии VB) 93.33% 92.50% 63.04% 75.00% 77.08% 53,19%
Пропущенные "дикие вирусы" в тестах VirusBulletin в период с мая 1998 г. по фераль 2007 г. (virusbulletin.com)
- On-Access
- On-Demand
0
0
29
2
64
71
68
64
34
15
85
85
Защита в реальном времени от 16 вирусов zero-day (источник: virustotal.com) 87% 7% 33% 0% 13% Нет данных
Тест AV-Comparatives.org на способность ретроспективного / проактивного обнаружения с вирусными сигнатурами 3-месячной давности. (www.av-comparatives.org, май 2007) 68% 24% 24% Нет данных 9% 30%
Производительность            
Скорость сканирования исполняемых файлов (декабрь 2006 г., Virus Bulletin) в Windows 2003 Server x64 с процессором AMD Athlon 64 40 Мбайт/сек 10 Мбайт/сек 13.4 Мбайт/сек 19.9 Мбайт/сек 5.9 Мбайт/сек 15,1 Мбайт/сек
Средняя скорость сканирования исполняемых файлов и архивов (февраль 2007 г., Virus Bulletin) в Windows Vista Business Edition(32-bit) 43,17 Мбайт/сек 14,54 Мбайт/сек 11,61 Мбайт/сек Данных нет 12,12 Мбайт/сек Нет данных
Количество полученных статусов по проактивному обнаружению и обнаружению по требованию (AV-Comparatives.Org, май 2005 - май 2008): Advanced+/Advanced/Standard 12/1/0 5/3/3 2/9/2 Данных нет 8/2/3 0/2/8
VB100% - Награды за обнаружение всех "диких вирусов" без ложных срабатываний тестах Virus Bulletin (virusbulletin.com, май 1998 –декабрь 2008) 49 42 34 16 40 25

* - Norton AV

 

Втім, на сьогоднішній день, на мій погляд, найбільш ефективний антивірус для робочих станцій це продукт Avira AntiVir Professional. Він платний, але можна користуватися цим антивірусом безкоштовно і законно.

Для серверів, на сьогодні, найефективніший антивірус - це DrWeb for Windows Server. Зараз цей антивірус на стадії бета-тестування, тому є безкоштовним, але захист мережі забезпечує на належному рівні.

 

 

<--- До розділу (Питання-відповіді) на перевірку знання Конституції України, Законів України “Про державну службу”, “Про боротьбу з корупцією” та фахові питання.